مدل کفش مجلسی مردانه

انواع مدل کفش مجلسی مردانه

مدل کفش مجلسی مردانه چند مدل پایه منشاء همه کفش هایی امروزی است؛ این کفش ها میتوانند ساده و شیک باشند یا به سبک متظاهرانهای تزئین شده باشند، یا حس بزرگ و قدرتمند و یا نازک و فشرده داشته باشند.

بیشتر مدل کفش مجلسی مردانه در پایتخت های مد اروپایی در قرن نوزدهم طراحی شدهاند. انگیزه: اوج گرفتن اولین مجلههای مد و بوجود آمدن رقابتی میان کفش سازهای اروپایی از سال ۱۸۸۰ تا ۱۸۸۹٫ گذر زمان نتوانست این مدلهای طراحی شده را از میان بردارد، ولی برای اینکه با مد همراه باشند، در طی سالیان گذشته دچار تغییرات جزئی شدهاند. مدل مجلسی کفش مردانه شامل کفش های بنددار (مدل های آکسفورد، دربی، بلاچر، بوداپستر، چکمه های مردانه)، کفشهی سگک دار (مانک استرپ)، و کفشهای آسان پوش (لوفر، موکازین، کفش قایق) میباشند.

تولید کفش مجلسی مردانه در احاطه سنت است.

برای فرآیند تولید این کفش های مردانه با کیفیت، داشتن چرم مرغوب ضروری است. تاریخچه کفش نشان میدهد که روشهای ساخت و تولید کفش در طی سالیان گذشته تغییر زیادی نکرده است: این صنعت همچنان در احاطه سنت است. سیستم حاکم بر مراقبت از کفش و قوانین پوشش با مرکزیت کفش عموماً بدون تغییر مانده است. مدل کفش مجلسی مردانه با ظاهرشان زیبایی بصری واقعی را به خوش سلیقهها ارائه میکنند. در حالیکه در درون آن کفشها مواد با کیفیتی به کار برده شده است که سلامت پاها را بخاطر اندازه درست تضمین میکند.

انواع مدل کفش مجلسی مردانه :

طبقه بندی

انواع مدل کفش مجلسی مردانه هم در ظاهر و هم در نحوه بسته شدن و تزئینات با هم متفاوت هستند.

آکسفورد

طبق افسانه، دانشجویان کالج آکسفورد باعث معروف شدن این مدل کفش مجلسی مردانه در اواسط قرن نوزدهم شدند. امروزه آنها به عنوان شیکترین مدل کفش مردانه شناخته میشوند.

دربی

بهترین کارشناس مالی به نام آندره کاستولانی طرفدار مدل کفش مجلسی مردانه دربی بود. ولی او تنها طرفدار آنها نبود. لژیونهای طرفداران دربی این کفشهای راحت و شیک را به محبوبترین کفش های اروپا تبدیل کردند.

بلاچر

علاوه بر دربی، بلاچر نیز دارای ویژگی بندباز است. اسم این مدل دوم به فیلد مارشال پروشایی قدیمی برمیگردد؛ امروزه بلاچر جزء اصلی مجموعه لباس مخصوص حومه شهر آقایان میباشد.

چکمه های مردانه

بیو برومل شیک پوش این مدل کفش مجلسی مردانه را در قرن نوزدهم معروف کرد. بعد از آن تصور مد آقایان بدون چکمه های مردانه غیر ممکن بوده است. آنها علاوه بر راحتی خیلی زیاد در هوای سرد و مرطوب هم از پاهای آقایان محافظت میکنند.

موکازین

اگرچه موکازینها احتمالاً بعنوان کفشهای سنتی بومیهای آمریکا شناخته شدهاند، آنها همچنین در قرن بیست و یک جزئی ضروری در مد آقایان هستند. موکازینها خیلی راحت هستند، البته اگر مجبور به پیاده روی در مسافت طولانی نباشید.

لوفر

برای کسانی که در ساعت های غیرکاری دوست دارند غیر رسمی لباس بپوشند و علاقه زیادی به کفشهایی دارند که راحت پوشیده میشوند، گزینه بهتری از لوفر وجود ندارد. و دانشجویان اولین گروهی هستند که مجذوب این سبک کفش میشوند.

کفش قایق

خانه اصلی این کفشها بر روی آب است، ولی آنها از دهه هشتاد خشکی را هم تسخیر کردهاند. خیلی شگفت انگیز است که این کفش های اوقات فراغت، فوق العاده سبک و راحت هستند.

مانک استرپ

مانک استرپ مخصوص مردانی است که در بند قیود و رسوم نیستند. نحوه بستن سگکی آن سنت مدلهای قدیمی را به چالش میکشد. این کفش های فوق العاده نظرات را به دو دسته تقسیم میکنند.

بوداپستر

این کفش ها از روی شهر خاستگاه آن نام گذاری شدهاند. این مدل از مدلهای محبوب قدیمی در میان کفشسازان بوداپست است. اگرچه خیلی درست نیست که بوداپستر را مدل کفش مردانه تلقی کنیم ولی آن یک نوع خاص از این مدل است.

کفش های سگک دار

کفش های سگک دار نمایش دهنده افراطی گرایی و فرد گرایی است و نظرات مثبت و منفی درباره آنها وجود دارد. مانک استرپ نمونه اصلی این مدل کفش است.

کفشهای بنددار

کفش های بنددار فوق العاده محبوب هستند: آنها رایج ترین مدل کفش هستند. معروفترین مدل کفش های بنددار عبارت است از: آکسفورد، دربی و بلاچر.

کفشها آسان پوش

این کفش ها چون سبک وزن هستند و راحت پوشیده میشوند برای پوشش زمان فراغت خیلی محبوب هستند. رایجترین مدلهای کفشهای آسان پوش عبارتند از: لوفرها، موکازینها، و کفشهای قایق.