پنج روش برای تشخیص کیف چرم اصل

شما یک کیف چرم خالص را از پشت شیشه یک بوتیک پیدا می‌کنید. به طرز شگفت زده ای این کیف از پشت شیشه زیبا و شیک به نظر می‌رسد آن قدر که نمی توانید تحمل کنید و وارد مغازه می شوید که از نزدیک  آن را نگاه کنید. فروشنده آن را مودبانه از دکور پایین می آورد تا شما نگاهی دقیق تر داشته باشید و این زمانی است که تردید شما را  برمی‌انگیزد.

هنوز زیبا به نظر میرسد اما شما مطمئن نیستید که آیا این واقعا چرم طبیعی است یا نه. طبیعتا شما نمی خواهید روی کیفی هزینه کنید که از چرم مصنوعی ساخته شده باشد . پس از کجا می‌فهمید کیفی که در دست دارید واقعا از چرم خالص ساخته شده و یک تقلید از کالای اصلی نیست ؟ در اینجا چندین روش برای تشخیص چرم اصل به شما می گوییم:

 روش اول: با دقت و از نزدیک به کیف نگاه کنید

مارک را بخوانید. اگر روی مارک نوشته باشد چرم مصنوعی،  مواد ساخت بشر، rexine  یا pleather یا کلماتی از این قبیل آنگاه می دانید این کیف لایق شما نیست، اما زمانی که نوشته باشد ۱۰۰% چرم طبیعی چطور؟ آیا  آنگاه برای شما با ارزش است؟  این زمانی است که تمامی اطلاعاتی که ما در اختیار شما قرار می دهیم به دردتان خواهد خورد.

قیمت را چک کنید. اگر خیلی پایین بود  کیف نمی‌تواند چرم خالص باشد. چرم اصل و طبیعی هیچگاه ارزان نیست .

نگاهی به جنس  سطحی کیف چرم کنید. چرم طبیعی چون از پوست حیوان تولید می شود دارای ناخالصی های کوچک است که پستی و بلندی هایی به  سطح جنس می دهد، اما معمولا چرم مصنوعی دارای سطحی منظم با الگوی خاص می باشد که مصنوعی بودن آن از دور داد می زند.

روش دوم : کیف را لمس کنید

سطح کیف را با انگشتان و کف دست خود لمس کنید. چرم تقلبی  به صورت مصنوعی نرم است. چرم واقعی ممکن است درجات مختلفی از نرمی یا زبری داشته باشد، اما به دلیل طبیعی بودن همیشه کمی ناهمواری سطحی دارد درست مانند پوست. ناگفته نماند چرم طبیعی جنسی نرم و ظاهری مجلل دارد . چرم طبیعی آنقدر نسبت به چرم مصنوعی با کیفیت تر است که با استفاده از آن، دیگر امکان ندارد به چرم مصنوعی دست بزنید.

چرم واقعی انعطاف پذیر است و از هر دو سمت کشیده می شود. با کشیدن چرم متوجه می شوید الگوهای سنگ ریزه شکل ناپدید و زمانی که آن را رها می کنید دوباره پدیدار می شوند. اگر انگشتانتان را روی سطح چرم فشار و حرکت دهید چروک می شود و جای انگشتان شما روی آن باقی می ماند و پس از آن دوباره به حالت قبل برمی گردد دقیقا مانند پوست خود شما. اما چرم مصنوعی بدون تغییر باقی می‌ماند. کیف را در دستان خود وزن کنید، چرم واقعی از چرم مصنوعی سنگینتر است. یک کیف چرم نسبتاً بزرگ هیچگاه به سبکی وزن پر نیست.

روش سوم: کیف را ببویید

کیف را بردارید و سطح آن را ببوید. چرم مصنوعی به دلیل دست ساز بودن یادآور بوی چسب و پلاستیک است. در صورتی که چرم طبیعی به دلیل پوست بودن،  بویی متمایز و چرمی دارد.

روش چهارم: تست آتش

مطمئناً به شما پیشنهاد نمی کنیم که این تست را در مغازه انجام دهید اما از آنجایی که بحث، موارد متمایز کننده اصلی چرم واقعی از چرم طبیعی می باشد شما باید این مورد را نیز به یاد داشته باشید.

اگر شما فندک و یا چوب کبریت روشن را جلوی چرم اصل بگیرید، تا مقداری در مقابل اشتعال مقاومت می کند گرچه اگر به صورت مداوم با شعله در تماس باشد چرم واقعی بدون شعله ور شدن، می سوزد و بویی مانند گوشت سوخته ساطع می کند. در مقابل، چرم مصنوعی در عرض چند ثانیه شعله ور شده و به صورت حبابی می سوزد و بوی پلاستیک سوخته می دهد.

روش پنجم: خرید از یک فروشنده مشهور

سالها تمرین می خواهد که بتوانید تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی را در یک نگاه متوجه شوید. متاسفانه همه ما آنقدر خبره  نیستیم یا وقت کافی برای چنین کاری نداریم. اگر شک دارید، کیف چرم واقعی خود را فقط از یک فروشنده مشهور تهیه کنید. کسی که در این کار سابقه بالایی دارد. این برای شما بهترین راه خرید چرم واقعی است.

پاسخی بگذارید