مزیت های پزشکی کفش چرم ( قسمت دوم )

9 تا از خاصیت پزشکی کفش چرم ( قسمت دوم )

در مطلب قبل در رابطه با مزیت های کفش چرم از نظر پزشکی صحبت کردیم و ۵ آیتم ازجمله راحتی کفش چرم، دوام و مقاومت، شیک بودن کفش چرم، ضد آب بودن و سازگاری با محیط زیست را بررسی نمودیم

در این مطلب به ۴  آیتم دیگر از مزیت های کفش چرم همچون تمیز و خشک کردن راحت ، جذب بوی نامطبوع ، محافظت و سلامت آن از منظر علمی و پزشکی می پردازیم :

برای مطالعه مطلب شمار قبلی روی لینک زیر کلیک کنید

مزیت های پزشکی کفش چرم ( قسمت اول )

۶- تمیز و خشک کردن راحت

شما به راحتی می توانید کفش­های چرمی­تان را در خانه با استفاده از یک برس نظافت ساده تمیز کنید. شما همچنین می­ توانید از مواد تمیز کننده­ای مثل ژل، فوم، مایع یا سایر مواد استفاده کنید. برای اینکه کفش ­های چرمی­تان خیلی براق باشند باید آنها را به خوبی تمیز کنید. بعد از تمیز کردن باید آنها را خشک کنید. همچنین برای خشک کردن آنها می­ توانید از پارچه کتان نرم استفاده کنید. بعد از خشک شدن، ظاهر چرم دقیقاً مثل روز اولش خواهد بود.

۷- جذب بو

کفش ­های ساخته شده از پلاستیک و سایر مواد مصنوعی باعث بوگرفتن پاهایتان می­ شوند. به این دلیل که این کفش­ها از محصولات شیمیایی مختلف ساخت درست بشر درست شده­ اند. اما این مورد درباره کفش­ های چرمی صدق نمی­ کند. آنها چنان بوی خوبی از خود متصاعد می­ کنند که هیچ کس از آن بدش نمی­ آید.

۸- محافظت

کفش چرمی می­ تواند از پوست شما در مقابل صدمه ­های مختلف محافظت کند. اگر مجبور هستید به مدت طولانی زیر نور آفتاب خارج از خانه کار کنید، کفش شما می­ تواند از پاهایتان در مقابل گرمای خورشید محافظت کند. مواد طبیعی آن نیز از پاهایتان در مقابل مایعات گرم محافظت می­ کند.

۹- مزایای سلامتی (جذاب­ترین مزیت)

چرم یک ماده طبیعی است و بیشتر از پلاستیک و یا سایر مواد برای پاهای ما مناسب است. به همین دلیل کفش­های چرمی مزایای سلامتی بیشماری دارند که بقیه کفش­ها ندارند. کفش­های پلاسیتکی خیلی راحت نیستند و باعث صدمه­ های پوستی زیادی می­ شوند. چرم به طور طبیعی یک ماده انعطاف پذیر است، به همین دلیل بعد از پوشیدن کفش­های چرمی، آنها کمی فشرده ­تر می­ شوند و با کش آمدن پاهایمان آنها هم کش می­ آیند. همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم چرم قابلیت تنفس دارد و راحتی سالمی برای پاهای ما به ارمغان می­ آورد.

اگرچه کفش­های چرمی کمی از بقیه کفش­ها گران­تر هستند، ولی باید زمان خرید آنها را انتخاب کنید چون هم ارزش پولی که می ­پردازید را دارد و همکفش­های چرمی برای سلامتی شما مفیدند.

 

چرم نیکلاس