مزیت های پزشکی کفش چرم ( قسمت اول )

مزیت های پزشکی کفش چرم

مزیت های پزشکی کفش چرم : کفش شما فقط یک طراحی ساده نیست و جزئی از زبان بدن شماست و نحوه راه رفتن و حرکت شما را کفش­تان تعیین می­ کند .

کفش می تواند اطلاعات زیادی درباره شخصیت افراد آشکار سازد. همانطور که همه ما مجبور به پوشیدن کفش هستیم، کفش­هایمان یکی از زیورآلات مد ما هم محسوب می ­شوند. علاوه بر ارزش مدی کفش، به مسئله راحتی آن نیز توجه خیلی زیادی می ­شود. به همین دلیل کفش­های چرمی از دیر ایام خیلی محبوب بوده اند . اگرچه آنها نسبت به سایر کفش­ها گران­تر هستند، اما مزایای بیشماری برای ما به ارمغان می­ آورند.

به خاطر همین مزایا ما باید کفش چرمی بپوشیم و یا حداقل بیشتر اوقات یک جفت کفش چرمی بپوشیم. در ادامه به معرفی مزایای علمی و پزشکی کفش­های چرمی می­ پردازیم.

۱- راحتی

کفش­های چرمی از بقیه کفش­ها راحت­ ترند. وقتی کفش شما از مواد مصنوعی یا سایر مواد ساخته شده باشد، هوا از آن عبور نمی­ کند. بنابراین پاهایتان در کفش محبوس خواهند بود. در صورتیکه چون چرم هوا را از خود عبور می­ دهد و هوا وارد کفش شما می­ شود، پاهایتان خنک می­ مانند و از عرق کردن آنها جلوگیری می­ شود. در واقع چرم از پاهای شما بعنوان قلب دومتان ، به خوبی محافظت می ­کند .

۲- دوام و مقاومت

تکنولوژی مدرن ساخت کفش چرم  و طبیعی بودن آن ، باعث گردیده دوام و مقاومت کفش­ های چرمی خیلی بیشتر شود. یک جفت کفش چرمی ، چندین برابر بیشتر از  سایر کفش­ها عمر می ­کند. به همین دلیل در واقع شما با خرید کفش چرمی ، پول خود را درست و بهینه هزینه کرده اید .

۳- شیک بودن

کفش­ های چرمی خیلی زیبا و شیک هستند. آنها از مواد براق و صیقلی ساخته شده ­اند. به همین دلیل ظاهر مدرن و بی­ نظیری دارند. رنگ­های متفاوتی از چرم در بازار موجود است. پس شما به راحتی می ­توانید مناسب ­ترین مدل را برای ست کردن با لباس­تان انتخاب کنید. کفشهای شیک و خوش رنگ وقتی که با لباس شما جور می ­شود، آنها را زیباتر می­ کند. در واقع کفش­های چرمی همیشه بعنوان کفش­های شیک و اعیانی شناخته می­ شوند.

۴- ضدآب بودن

کفش­ های چرمی خاصیت ضدآبی دارند. این خاصیت به خشک نگه داشتن پاهایتان کمک می­ کند، فرقی نمی­ کند شما داخل خانه مشغول به کار باشید یا خارج از آن. چرم برای سلامتی مفید است چون کفش­های ساخته شده از آن پاهایتان را در هوای سرد، خشک و گرم نگه می ­دارد.

۵- سازگاری با محیط زیست

کفش­ های چرمی به نسبت سایر کفش­ها با محیط زیست سازگارترند، چون از مواد مصنوعی مضر ساخته نشده ­اند، در عوض از مواد طبیعی (پوست حیوانات مختلف) ساخته شده ­اند. وقتی کفش­هایتان خراب شدند، چرم آنها جذب طبیعت خواهد شد.